Jubileusz 35. lat Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej - Gdynia 23-25 sierpnia 2024 r. w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Smaller Default Larger

 

Krynica Zdrój - na spotkaniu zostały podjęte uchwały dotyczące sprawozdań merytorycznego, konsolidacyjnego i finansowego za 2023 r. Gospodarzem był SHDK RP Miejski Klub w Nowym Sączu-prezes Maciej Chelmecki, któremu lokalnie pomagali Iwona Romaniak i Dariusz Cieśla. W imieniu swoim i krwiodawców bardzo dziękuję za pobyt w tym zacnym zakątku Polski oraz prezenty i atrakcje jakie zostały nam przygotowane. Uważam, że aspekt krwiodawczy jaki był omawiany został w pełni zrealizowany.
   Dla tych uczestników, którzy przyjechali w piątek zorganizowana była wycieczka do wytwórni miodów pitnych połączona z degustacją. Niestety nie wszyscy mogli dojechać na określoną godzinę. Przed kolacją było spotkanie z dietetyczką na temat zdrowej żywności. Wieczorem było ognisko i potrawy z grilla przy muzyce na żywo w wykonaniu 3 osobowej kapeli góralskiej. Widoki z góry były fantastyczne ale nie zabrakło też sporych opadów deszczu.
   Zabawa była przednia. Zakwaterowanie i obrady były w sympatycznym Hotelu SAOL, w którym było smaczne jedzenie i dobre warunki do spania. W obradach uczestniczyło 4 członków RG i 16 przedstawicieli RP. Podjęte zostały trzy uchwały przyjmujące sprawozdania za rok 2023: merytoryczne, finansowe i finansowe konsolidacyjne.
   Prezes Julian Aleksander Michaś przekazał dużo informacji na temat przygotowywanych obchodów 35-lecia SHDK RP, które odbędą w dniu 24 sierpnia 2024 r. w Gdyni. Obrady przebiegły w spokojnej atmosferze i dyskusja też była ciekawa. Po obradach zorganizowana była wycieczka na Jaworzynę Krynicką połączona z wjazdem na szczyt kolejką gondolową. Na szczycie jest platforma widokowa, z której przy doskonałej pogodzie były fantastyczne widoki na piękną okolicę. Wieczorem było jeszcze spotkanie z przedstawicielką fundacji niosącej pomoc dla ludności Ukrainy.
 
Materiał przygotował Marek Krzysztof Roman.
Fotorelacja Wiesław Piotrowski.